Hazug olimpikon: a párizsi ötkarikás játékokon robbant ki az év botránya
Egyes vélemények szerint példátlan büntetéssel kellene lesújtani az olimpia botrányhősére.
Persze, mindenki a bokszbotrányról beszél, mit lehet még erről írni? Hát, például azt, hogy miért legalább akkora hős ez a két lány a ringen kívül is, mint benne.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt
„Utóbbi – mármint a ringen belüli hősiességük – egyértelmű, miután ki mertek állni egy-egy férfival szemben, azok után is, hogy volt, aki feladta. (Persze az olasz lányt is megértjük. Amikor valaki akkora pofonokat kap, mint még életében soha, az sokkoló lehet.) Hámori Luca sztoriját jól ismerjük, és úgy szurkoltunk neki, mint Asterixnek és a kis gall falunak a rómaiak ellen – csak sajnos itt nem volt varázsital. Végül 3:0-s pontozással kapott ki algériai ellenfelétől, Imane Kheliftől. Ugyanez történt a bolgár Svetlana Stanevával is, aki a tajvani Lin Yu-tingtől szenvedett el ugyanilyen vereséget.
A két győztesnek ott sem szabadna lennie: mindketten XY kromoszómával rendelkeznek, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy férfi tesztoszteronszintével, izomtömegével, csontozatával és izomösszehúzódási képességével rendelkeznek. Amelyek mindegyike, lássuk be, a bokszban különösen fontos kérdés, hiszen konkrét ütőerőt jelent. A női sport mindig is azért különült el a férfiakétól, hogy a biológiai adottságokból fakadó fundamentális különbségek ne okozhassanak igazságtalan előnyt egy versenyző számára a másikkal szemben. Természetesen nem lehet minden egyenlőtlenséget kiküszöbölni, hiszen a nőkön vagy a férfiakon belül is van, aki magasabb, hosszabb a karja, stb.”